LGFA National Master Plan

DOWNLOADS

Roll Of Honour 2017

Roll of Honour 2017
Div 1 LeagueBanner Ladies 3-07WCG 2-08Michael Talty
Div 2 LeagueFergus Rovers 3-09Burren Gaels 2-06Paul Hickey
Div 3 LeagueDooraBarefield 3-05Doonbeg 0-3Paul Hickey
Div 4 LeagueClarecastle 10-3Banner Ladies 2-13Karen Galvin
Senior ABanner Ladies 3-15Kilmihil 2-04Barry Kelly
Senior BNewmarketonFergus 8-20West Clare Gaels 0-02Barry Kelly
IntermediateBurren Gaels 2-09Liscannor 1-11Paul Hickey
Junior ADooraBarefield 1-10Kilrush 1-07Michael Fitzgerald
Junior BBanner Ladies B 4-10East Clare Gaels 4-02Michael Fitzgerald
U18 A CupAtlantic Gaels 7-08West Clare Gaels 2-06John McDonagh
U 18 B CupCooraclare 2-10Clooney Quin 2-04Michael Fitzgerald
U 18 B ShieldMiltownKilmihilnot played
U 18 C CupKilrush 5-06Eire Og 4-07Barry Kelly
U 18 C ShieldNewmarketonFergus 3-05Doonbegn 3-05Maria O'Loughlin
ReplayDoonbeg 2-4NewmarketonFergus 1-3Michael Talty
U16A CupDoorabarefield 5-6Banner Ladies 4-02John McDonagh
U16 B CupBurren Gaels 8-12Miltown 4-05Karen Galvin
U16B ShieldKilrush 1-16WCG 2-10Michael Talty
U16 C CupKIB 6-08Clooney-Quin 4-5Michael Fitzgerald
U16 C shieldKildysart 3-6Fergus Rovers 3-4Barry Kelly
U16 D CupEire Og 7-15Liscannor 3-04Paul Conway
U16D ShieldKilmihil 4-7NewmarketonFergus 1-5Martin Nolan
U14 A CupCooraclare 1-10DooraBarefield 2-07Frank Culleton
U14A ReplayCooraclare 2-5DooraBarefield 2-1John McDonagh
U14A ShieldKilrush 6-09Burren Gaels 1-05Karen Galvin
U14 B CupClooney Quin 6-04KIB 4-05Pat O'Connell
U14 B ShieldDoonbeg wonWCGPaul Hickey
U14 C CupKilmihil 4-5Crusheen 2-5Aine NiCormaic
U14 C ShieldKildysart 3-7DooraBarefield B 3-7Michael Fitzgerald
ReplayDooraBarefield wonKildysartJohn McDonagh
U14 D CupLiscannor 2-9Eire Og 1-3John McDonagh
U 14 D ShieldCoolmeen/Shn Gls 5-7DooraBarefield C 1-08Michael Fitzgerald
U14 Div 1 LgeDoorabarefield 5-11Kilrush Ladies 1-6Frank Culleton
U14 Div 2 LgeBanner Ladies 3-5Fergus Rovers 3-3Michael Fitzgerald
U14 Div 3 LgeDoonbeg 4-10Crusheen 2-04Frank Culleton
U14 Div 4 LgeKildysart 4-08Wolf Tones 2-01Frank Culleton
U 12 A CupDooraBarefield 1-5Banner Ladies 0-02John McDonagh
U 12 A ShieldCooraclare 4-07Fergus Rovers 4-05Shauna Harvey
U 12 A PlateClooney Quin 4-5Kilrush 1-4Michael Fitzgerald
U 12 B CupCrusheen 6-05Miltown 0-05John McDonagh
U 12 B ShieldDoonbeg 4-7Burren Gael 1-8Michael Fitzgerald
U 12 B PlateKIB 3-6NewmarketonFergus 0-2Michael Fitzgerald
U 12 C CupWCG 4-4Eire Og 0-2Michael Fitzgerald
U 12 C ShieldClooneyQuin 4-3Fergus Rovers 3-4Martin Nolan
U 12 C PlateClarecastle 3-5Liscannor 3-2Martin Nolan
U 12 D CupKilmihil 4-3Shn Gls/Coolmeen 2-3Aine McCormaic
U 12 D ShieldWolf Tones 4-03DooraBarefield 1-10Michael Fitzgerald
U 12 D PlateKildysart 3-6DooraBarefield C 1-1Frank Culleton
U12 A LeagueFergus Rovers 4-04Clooney Quin 1-08John McDonagh
U12 B LeagueCooraclare 6-09DooraBarefield B 1-2Frank Culleton
U12 C LeagueCrusheen 8-8Clooney Quin 0-0Aine McCormack
U12 D LeagueEire Og 1-06Shn Gls/Clmn 1-2Frank Culleton
Roll of Honour 2017
Post Primary Schools Competitions: school year runs across two years


Post Primary Finals 2016/17: played November 2016


Senior AColaiste Muire 7-04St Flannans 5-07Michael Talty
Senior BSpanish Point 7-06Kilkee CC 2-07Michael Fitzgerald
Senior CKildysart CC 8-06Kilmihil CC 5-11Michael Fitzgerald
Senior DScoil Mhuire 8-15MI Lisdoonvarna 2-03Barry Kelly
Junior ASt Flannans 3-07Kilrush CS 1-04Barry Kelly
Junior BColaiste Muire 9-19Spanish Point 3-03Michael Bohannon
Junior CKilkee CC 3-04Kilmihil CC 3-04Linda Russell
ReplayKilkee CC 2-11Kilmihil CC 3-04Michael Talty
Junior DMI Lisdoonvarna wonColaiste Muire BBarry Kelly
Junior EColaiste Muire C 6-13Ennistymon Voc 6.10Michael Fitzgerald
First Year Blitz 2016/17: played April 2017


A CupKilrush CS 2-04Colaiste Muire Red 0-04Paul Hickey
A ShieldSpanish Point 2-04St Flannans 0-03Mike Fitzgerald
B CupKildysart CC 2.05St Caimins 1-0Flan O'Reilly
B ShieldMI Lisdoonvarna 1.01St Caimins 0-0Paul Hickey
C CupColaiste Muire Black 3.02Scoil Mhuire 2.04Mike Fitzgerald


UPCOMING EVENTS

FACEBOOK